REKLAMA
Znaleziono 4951 wyników
Orange Polska sprzedaje zabytkowy gmach przy ulicy Powstańców Śląskich. Może w nim powstać duży hotel [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Orange Polska sprzedaje zabytkowy gmach przy ulicy Powstańców Śląskich. Może w nim powstać duży hotel [WIZUALIZACJE]
Orange Polska S.A. sprzedaje trzypiętrowy budynek dawnej dyrekcji poczty przy ulicy Powstańców Śląskich 134-138. Właściciel już od kilku lat prezentuje gmach na rynku nieruchomości. Do tej pory nie znalazł na niego kupca.
W Poznaniu otwarta została największa kręgielnia w województwie wielkopolskimartykuł
Pokaż artykuł
W Poznaniu otwarta została największa kręgielnia w województwie wielkopolskim
Centrum Rozrywki Gravitacja dołączyło do grona najemców EPP King Cross Marcelin w Poznaniu. Na powierzchni ponad 2 500 mkw. otwarta została największa kręgielnia w województwie wielkopolskim. Klienci mogą skorzystać z bogatej oferty atrakcji wspomaganych nowoczesnymi technologiami.
[Wrocław] Na Gądowie we Wrocławiu powstanie nowy pasaż handlowyartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Na Gądowie we Wrocławiu powstanie nowy pasaż handlowy
Niedawno dobiegł końca pierwszy etap budowy osiedla Lokum da Vinci. Pomiędzy ulicami Bajana i Drzewi...
[Olsztyn] Jeszcze więcej odzieży sportowej w Aura Centrumartykuł
Pokaż artykuł
[Olsztyn] Jeszcze więcej odzieży sportowej w Aura Centrum
Balmain Asset Management podpisał umowę najmu z właścicielem polskiej sieci Martes Sport. Sklep otwo...
firma
Pokaż firmę
S+B Plan Bau Warschau Sp. z o.o.
Firma Oponiarska Dębica SA zwiększy zatrudnienieartykuł
Pokaż artykuł
Firma Oponiarska Dębica SA zwiększy zatrudnienie
Bardzo dobra informacja dla mieszkańców Dębicy w województwie podkarpackim. Obchodząca w tym roku 85-lecie istnienia Firma Oponiarska Dębica SA rozpoczęła rekrutację nowych pracowników do swojej fabryki zlokalizowanej w tym blisko 43-tysięcznym mieście w południowo-wschodniej części Polski.
Polskie firmy skorzystają na inwestycjach CPK. Miliardowe przetargi jeszcze w tym roku artykuł
Pokaż artykuł
Polskie firmy skorzystają na inwestycjach CPK. Miliardowe przetargi jeszcze w tym roku
W ramach Centralnego Portu Komunikacyjnego w Polsce powstanie nowoczesne lotnisko, sieć Kolei Dużych Prędkości oraz nowe drogi. Przy każdym z tych projektów duży udział będą miały polskie firmy. W tym roku zostaną ogłoszone m.in. postępowania dotyczące dwóch dużych umów ramowych – w sumie na ponad 12 mld zł. W obu z nich podmioty z polskim kapitałem znalazły się w grupie wykonawców, którzy będą mogli ubiegać się o kontrakty na realizację części zamówień. A to dopiero początek.
RP Małaszewicze: Zielone światło dla kluczowego projektu dla polskiej gospodarki i europejskiej logistykiartykuł
Pokaż artykuł
RP Małaszewicze: Zielone światło dla kluczowego projektu dla polskiej gospodarki i europejskiej logistyki
Po latach zastoju rusza kluczowy projekt dla polskiej gospodarki i europejskiej logistyki. PKP Cargo sprzedało 100 proc. udziałów w spółce Cargotor do PKP Polskich Linii Kolejowych, co otwiera drogę do rozbudowy Rejonu Przeładunkowego Małaszewicze (gmina Terespol, powiat bialski, woj. lubelskie) — strategicznej „unijnej bramy” na Nowym Jedwabnym Szlaku. Kolejarze zapewniają, że inwestycja wreszcie ruszy, a Polska może liczyć na miliardowe wpływy.
Zakopane: Jeden z najbogatszych Polaków stawia na luksus. W dawnym hotelu Imperial powstanie najbardziej ekskluzywny hotel w polskich górachartykuł
Pokaż artykuł
Zakopane: Jeden z najbogatszych Polaków stawia na luksus. W dawnym hotelu Imperial powstanie najbardziej ekskluzywny hotel w polskich górach
Dawny zabytkowy Hotel Imperial w Zakopanem zmienia właściciela. Spółka Imperial Zakopane, należąca do Artura Koziei, sprzedała nieruchomość firmie J.W. Construction, należącej do jednego z najbogatszych Polaków, Józefa Wojciechowskiego.
Premier Tusk podjął decyzję ws. rozwoju modułowych reaktorów jądrowych (SMR) w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Premier Tusk podjął decyzję ws. rozwoju modułowych reaktorów jądrowych (SMR) w Polsce
Rząd może jeszcze tego lata podjąć kierunkową decyzję ws. rozwoju modułowych reaktorów jądrowych (SMR) - zapowiedział premier Donald Tusk. Dodał, że liczy na to, iż minister energii Miłosz Motyka do końca lata przedstawi precyzyjny plan działania w tej kwestii.
Equinor rusza z budową bazy serwisowej w Łebie. Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Equinor rusza z budową bazy serwisowej w Łebie. Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego [ZDJĘCIA]
W Łebie, gdzie wiatr i morze od lat kształtują krajobraz, rozpoczął się nowy rozdział w historii miasta i regionu. We wtorek, 4 marca 2025 roku został symbolicznie wmurowany kamień węgielny pod budowę bazy operacyjno-serwisowej morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3. To strategiczna inwestycja Equinor, która umacnia pozycję regionu jako ważnego ośrodka morskiej energetyki wiatrowej w Polsce, a także szansa na rozwój rynku pracy i kooperacji z lokalnym łańcuchem dostaw.
Zielona energia dla Rzeszowa. Grupa PGE inwestuje w dekarbonizację [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Zielona energia dla Rzeszowa. Grupa PGE inwestuje w dekarbonizację [FILM]
Prezesi PGE, PGE Energia Ciepła oraz PGE Obrót podpisali z miastem Rzeszów list intencyjny, dotyczący współpracy przy przygotowywaniu inwestycji. To kolejny krok do dekarbonizacji systemu ciepłowniczego oraz promocji odnawialnych źródeł energii w stolicy województwa podkarpackiego.
ORLEN z największymi inwestycjami w swojej historiiartykuł
Pokaż artykuł
ORLEN z największymi inwestycjami w swojej historii
Rekordowe 380 mld zł to w przeliczeniu na każdego Polaka 1013 zł, inwestowane co roku przez dziesięć lat. Wszystko po to by zbudować nowoczesną i bezpieczną energetykę oraz zapewnić Polsce dostęp do możliwie najtańszej energii. Za Grupą ORLEN pierwszy rok realizacji tej strategii i pierwsze miesiące realnych prac na placach budowy.
Equinor uruchomił nową farmę fotowoltaiczną w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Equinor uruchomił nową farmę fotowoltaiczną w Polsce
Trzecia farma fotowoltaiczna należąca do Equinor w Polsce i znajdująca się w Lipnie, rozpoczęła właśnie produkcję testową. Tym samym moc lądowych odnawialnych źródeł energii zwiększyła się do 200 MW umacniając pozycję Equinor na jednym z najszybciej rozwijających się rynków energii odnawialnej w Europie.
TAURON wybuduje wielki blok gazowy o mocy ok. 600 MW w Jaworznieartykuł
Pokaż artykuł
TAURON wybuduje wielki blok gazowy o mocy ok. 600 MW w Jaworznie
TAURON Polska Energia zrealizuje kolejną nową, wielką inwestycją w województwie śląskim. Energia Projekt OCGT Jaworzno wygrał aukcję rynku mocy, uzyskując wsparcie na 2030 rok. Decyzja o budowie jednostki o mocy ok. 600 MWe to kolejny krok TAURONA w stronę wzmacniania krajowego systemu elektroenergetycznego. Zgodnie z szacowanymi benchmarkami rynkowymi koszt realizacji jednostki typu OCGT wynosi 2-3 mln za MW.
Wrocław: Kino "Lwów" bez nowego właściciela. Obniżka ceny nie pomogła artykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Kino "Lwów" bez nowego właściciela. Obniżka ceny nie pomogła
Kolejny przetarg na sprzedaż budynku dawnego kina "Lwów" przy alei Hallera zakończył się fiaskiem. M...
Za ponad 6,37 mld złotych w Elektrowni Kozienice powstaną dwa bloki gazowo-paroweartykuł
Pokaż artykuł
Za ponad 6,37 mld złotych w Elektrowni Kozienice powstaną dwa bloki gazowo-parowe
W dniu 17 lipca 2025 roku spółka Enea Elkogaz, będąca podmiotem zależnym Grupy Enea, podpisała warunkową umowę z turecką firmą Çalk Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. dotyczącą realizacji inwestycji polegającej na budowie dwóch bloków gazowo-parowych w formule „pod klucz” (EPC). Łączna moc brutto planowanych jednostek wyniesie 1336 MWe. Realizacja przedsięwzięcia jest elementem odpowiedzialnego planu transformacji energetycznej Grupy w kierunku neutralności klimatycznej oraz zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego Polski.
85 lat produkcji opon w Dębicy. Od Stomilu do największej fabryki opon Goodyear w Europieartykuł
Pokaż artykuł
85 lat produkcji opon w Dębicy. Od Stomilu do największej fabryki opon Goodyear w Europie
Dębicka fabryka opon świętuje w kwietniu bieżącego roku 85 lat istnienia i bogatej historii – od powołanej do życia w 1939 roku Fabryki Gum Jezdnych Stomil po dzisiejszy nowoczesny zakład rozwijany od 29 lat przy wsparciu strategicznego inwestora, amerykańskiej firmy Goodyear. Dębicki zakład, który jest jednym z największych pracodawców na Podkarpaciu, produkuje innowacyjne opony pod różnymi markami z portfolio Goodyear na rynek polski i europejski, w tym opony na tzw. pierwsze wyposażenie dla największych producentów aut. Polska fabryka jest największą fabryką Goodyeara w Europie.
Pierwszy krok ku budowie Przylądka Pomerania - nowego Portu w Świnoujściuartykuł
Pokaż artykuł
Pierwszy krok ku budowie Przylądka Pomerania - nowego Portu w Świnoujściu
Teren pod budowę Przylądka Pomerania zostanie oczyszczony. 25 listopada 2025 r, w siedzibie Urzędu Morskiego w Szczecinie, została podpisana umowa na realizację zadania „Oczyszczenie z obiektów niebezpiecznych pochodzenia wojskowego akwenów objętych inwestycją pn. Budowa falochronu dla nowego Portu Zewnętrznego w Świnoujściu”. Nowy port będzie znacznie większy niż planowano i zostanie wybudowany tylko przez polskie podmioty
[Warszawa] Mundial w Strefie Kibica na dachu Galerii Północnej w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Mundial w Strefie Kibica na dachu Galerii Północnej w Warszawie
Jest taki sport, który sprawia, że serca biją szybciej. I takie wydarzenie, które jednoczy Polaków w...
REKLAMA